וירטואליזציה - שרתים מאוחדים

 

ניצול מיטבי של תשתיות

וירטואליזציה מאפשרת להשיג ניצול אופטימאלי של משאבי המערכת כגון CPU, זיכרון, אחסון וכו' ע"י שיתוף של משאבים ושינוי התפיסה של "שרת לכל אפליקציה".

 

חסכון בעלויות התשתית

באמצעות וירטואליזציה ניתן להפחית את כמות השרתים בארגון ובכך להשיג חסכון גם ברכישת שרתים וגם בעלויות הנלוות כגון: חשמל, מיזוג, רשת, ארונות, שטח באולם המחשב.

 

שיפור במתן שרות למשתמשים בארגון

וירטואליזציה מציעה דרך חדשה לניהול תשתיות המחשוב בארגון בכך שהיא מאפשרת למנהלי מערכות מתן תגובות מהירות יותר למשתמשים ובמקביל להשקיע פחות זמן בפעולת חוזרות כגון: הפצה של תוכנות, קונפיגורציה, ניתור ותחזוקה.

 

שרידות גבוהה יותר

ביטול הצורך בעצירת עבודה לצורך ביצוע עבודות תחזוקת חומרה והתאוששות מהירה מהפסקות עבודה מתוכננות או עקב תקלה. השימוש ב-וירטואליזציה נותן יתרון עצום בכך שהיא מאפשרת להעביר סביבה וירטואלית שלמה לחומרה אחרת בלי הצורך להתקין הכול מחדש.

 

יתרון בסביבת פיתוח

כל תחנות העבודה מגובות בקלות ומנקודה אחת. איכות תחנת העבודה כבר אינה רלבנטית, היות שכל החומר מגובה בשרת בעל אמינות גבוהה. בעת הצורך אפשר לאחזר בפשטות כל מחשב לתצורתו בכל נקודת זמן רצויה.

 

ניהול

בסביבות פיתוח מאפשרת מערכת ה-וירטואליזציה למפתחים לבדוק את המוצר על מערכות הפעלה רבות ושונות בלי להזדקק לסוללת מחשבים שעל כל אחד מהם מותקנת מערכת הפעלה ספציפית.

ציוד זול וישן - שימוש אפשרי בציוד זול וישן יחסית כשנעשית לו וירטואליזציה של ציוד חדש ויקר יותר.